ÖYP lisansüstü tercih sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından 2019 Bahar Dönemi ÖYP lisansüstü tercih sonuçlarının açıklandı.

YÖKSİS, ÖYP İşlemleri, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı, ÖYP Aday İşlemleri, Lisansüstü Tercih Sonuçları, Dönem şeklinde olacak.

ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 25 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.

2019 ÖYP LİSANSÜSTÜ TERCİH SONUCU GEREKLİ BELGELER

ALES sonuç belgesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Lisans transkripti, ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge istenmektedir.

Not: Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için lütfen ilgili enstitülerle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller” kapsamında, 2547 sayılı Kanun’un 33/a maddesine göre atanan ve 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Statüleri 50/d olarak değiştirilen veya daha sonra 33/a kadrosuna dönüştürülen araştırma görevlilerinden yabancı dil puanı 65 ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapabilmesi için başvuruların alınmasından sonra tercih sonuçları açıklandı.

TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN