Öğretmenlerden haksızlıklara karşı ‘#MEBMülakatDeğilLiyakat’

Öğretmenler, #MEBMülakatDeğilLiyakat hashtagiyle Milli Eğitim Bakanlığına seslendi. “Mülakat kaldırılsın, KPSS puanımıza göre atamalar yapılsın. Yıllarca verdiğimiz emekler, 4-5 dakikalık mülakatlarda boşa gitmesin.” tweetleri atıldı.”Her bakanlıkta mülakat kabul edilemez! Kimsenin emeği bir kaç saçma soru ile ziyan edilemez. Mülakat kabul edilemez.!!!” seslenilen tweetlerde adalet istendi.

Tüm öğretmenlerin haksızlıkları dile getirdikleri tweetlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’ a da seslenilerek sesimizi duy denildi.

Tweetlerden örnekler..

#MEBMülakatDeğilLiyakat

#MEBMülakatDeğilLiyakat milletin parası yok bir şehirden başka şehire gidip masraf ediyor yazık durumu olan var olmayan var her açıdan adaletsiz bir.

Sağlıkçılar ve öğretmenler mülakatı hak etmiyor #SağlığaMülakatDeğilLiyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Her alanda kpss öncelik olsun #SağlığaMülakatDeğilLiyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat.

…….()

Sağlıkçılar olarak yanınızdayı hepimizin emeği .Mülakat istemiyoruz. #MEBMülakatDeğilLiyakat.

……. ()

Biz sağlıkçılar olarak öğretmen arkadaşlarımızın yanındayız . #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Sadece sağlıkta değil bütün bölümlere mülakat değil liyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat #SağlığaMuelakatDeğilLiyakat.

#MEBMülakatDeğilLiyakat Bir olucaz her daim #SağlığaMülakatDeğilLiyakat.

#MEBMülakatDeğilLiyakat illede liyakat illede liyakat DANY TAYGERYANIMI Çağıralım yani.

Her bakanlıkta mülakat kabul edilemez! Kimsenin emeği bir kaç saçma soru ile ziyan edilemez. Mülakat kabul edilemez.!!! #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Başka şehirden sırf mülakata girebilmek için yol masrafı yapanlar var bir Her açıdan El #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Tıpkı biz sağlıkçıların istediği gibi onlar da hakları olanı istiyor. Haklarıyla alın terleri ile atanmak istiyor. Mülakat yerin dibine batsın. Biz aldığımız puanlarla atanmak istiyoruz. #SağlığaMülakatDeğilLiyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat.

MEB/ @tcmeb @ziyaselcuk öğretmenlerimizin sesini duyun! Onlar gaspedilen haklarını #MEBMülakatDeğilLiyakat.

İnsanların emekleri 3 kişinin vicdanına bırakılamaz #MEBMülakatDeğilLiyakat #SağlığaMülakatDeğilLiyakat.

Hadi mülakatı geçtin diyelim, bir de güvenlik soruşturması var. Güvenlik soruşturmasından geçemeyen birinin işlediği bir suç var demektir. Suçlu birinin dışarıda ne işi var o zaman? Soruşturmanın adını değiştirip yandaş soruşturması yapsanız anlayacağız #MEBMülakatDeğilLiyakat.

#SağlığaMülakatDeğilLiyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat vazgeçmek yok. @drfahrettinkoca.

@bekirbeys Allah ım sen yarattın sen görüyorsun sonra niye bekarım diye sana isyan etmiycem bunları gördükten sonra iyiki bekarım diyorum evde böyle birini görmek en büyük ceza olur biz erkeklere Allah ım sen koru bizi bu kullarından #MEBMülakatDeğilLiyakat #BitmeyenYolculuk.

Ne sağlığa ne de öğretmenlere mülakat sistemi uygulanamaz! 5dakikada kimse değerlendirilemez! #SağlığaMülakatDeğilLiyakat #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Kamudaki tüm atamalarda ve öğretmen atamalarında liyakat ve adalet sistemi yeniden kurulmadıkça ülkemizin içinde bulunduğu zorlukları aşması çok zor olacaktır. #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Eğitilememiş bir toplum olmuşuz! 🔞 #MEBMülakatDeğilLiyakat #19mayıstasamsundabuluşalım.

Alın teriyle kazanılan kpss puanları şaibeli mülakat puanlarıyla bir de bir mülakat mülakata karşıyız. Meb’e desteğimiz tam. #MEBMülakatDeğilLiyakat #SağlığaMülakatDeğilLiyakat.

Kurum , kişi vs hangisi mülakat yapıyorsa torpil yapıyordur başka açıklaması yok. #MEBMülakatDeğilLiyakat.

Mülakat her şekilde her yerde yanlış uygulanmaması gereken bir sistem bir sağlıkçı olarak öğretmenlerimizin yanındayı #MEBMülakatDeğilLiyakat.

İnsanların emekleri üç beş dakikada hiç satılıyor #MEBMülakatDeğilLiyakat.