İzmir’de öğrenci dostu muhtardan örnek davranış

İzmir Güzelbahçe Siteler Mahallesi’nde muhtarlık yapan Gürcan Gürler, kısıtlı imkânlarla eğitim gören öğrencilere kitap, kırtasiye ve giysi yardımında bulunuyor.

Ege’nin Sesi’nde yer alan habere göre Muhtar Gürler; ‘Karadeniz’den, İç Anadolu’ya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin ücra köşelerine bu yardımları gönderdik. Öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için, mesaimin bir bölümünü aralıksız bu işe ayırdım.  Sadece 2017 eğitim yılında 84 koli, 2018 yılından 48 koliyi ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdık. Bir ülkenin ekonomisinin, sanayisinin, kültürünün kalkınması için eğitim olmazsa olmazlardandır. Eğitimli birey; eğitimli aileyi, eğitimli aile; eğitimli toplumu, eğitimli toplum; eğitimli bir ülkeyi kalkındırır, büyütür. Bu konuda vatandaşlarımızla birlikte eğitime için top yekin destek ve katkı bekliyoruz. En iyi yatırım insana yatırımdır. Bunun temeli de iyi bir eğitimden geçmektedir. Bu konuda Belediyemiz bizleri her konuda destekliyor. Belediye başkanımız Mustafa İnce’ye teşekkür ediyorum bizlere vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı. Amacımız zor şartlarda eğitim gören, imkânları kısıtlı köylerde yaşayan öğrencilerimize ulaşmak. Okyanusta bir damla su da olsa, bu damlayı büyüterek büyük bir okyanus haline getiriebilriz’’ dedi.

İhtiyaç sahiplerine kırtasiye, giysi, ev eşyaları ulaştırmak isteyen vatandaşlarımızın Güzelbahçe Belediyesi Semtevleri bünyesindeki Sosyal Markete ya da mahallelerinde bulunan muhtarlıklara bırakabilirler.