Gündem
Öğrenciler
Öğretmenler
Yazarlar
Üniversiteler
Sınavlar
Kamu Haberleri
Bir Zamanlar Eğitim
İletişim
Künye
  Yeni Akit Yazarı: 'Saygı duruşu dünyanın en komik olayı'

Yeni Akit Yazarı: 'Saygı duruşu dünyanın en komik olayı'

Yeni Akit Yazarı Yaşar Değirmenci bugünkü yazısında saygı duruşunu gülünç olarak nitelendirdi.

Değirmenci yazısında, "09.05’te sirenler çalıyor, hayat durduruluyor, arabalarından indiriliyor, saygı duruşuna geçiriliyor. Okullarda ‘bir dakikalık’ saygı duruşunda gülmemek için nefesini tutan öğrenciler, onları gözüyle kaşıyla saygı duruşunun sessizliğine davet eden öğretmen ve idarecilerin çırpınışları. Her 10 Kasım’la özdeşleşen sahneler… ‘Dünyada komik olaylar’ listesine girmeye aday hallerimiz." dedi. 

Değirmenci, saygı duruşunun bir zorlama olduğunu söyledi ve "Hâlâ devam eden; 09.05’de durdurulan, arabalardan indirilen, saygı duruşuna geçirilen insanımıza yazık etmiyor muyuz? İnanın ideolojik olarak bakmıyor, sadece insanımızın sürü muamelesi görmesine, en küçük bir tepkinin bile rejim meselesi haline getirilmesine üzülüyorum. Neredeyse evlerinde iş yerlerindeki insanlarımızı bile bu hâle zorlayacaksınız." diye yazına devam etti. 

Değirmenci bir saygısızlık da durumun komik olduğunu yazarak yaptı. Yazısında "‘Dünyada komik olaylar listesi’ne girmeyelim. 09.05’te insanları durdursanız da hayat devam ediyor. " diye yazdı.