Gündem
Öğrenciler
Öğretmenler
Yazarlar
Üniversiteler
Sınavlar
Kamu Haberleri
Bilim ve Teknoloji
İletişim
Künye
  MEB'den tek yanıt dönemi

MEB'den tek yanıt dönemi

MEB; CHP ve İYİ Parti'li 5 farklı milletvekilinin 7 ayrı soru önergesine tek bir resmi yanıt verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'na milletvekilleri tarafından yöneltilen soru önergelerine tek bir resmi yanıt vermeye başlaması dikkat çekti. MEB, CHP ve İYİ Parti'li pek çok vekilin farklı konulardaki sorularına tek bir resmi yazıyla yanıt vermeyi tercih etti. 


Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanların milletvekillerinin soru önergelerine verdiği yanıtların niteliği muhalefet cephesinde tartışma yaratırken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın farklı vekillerin benzer sorularına tek bir yanıt vermeye başlaması dikkat çekti. 


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması istemiyle MEB bünyesinde görev yapan öğretmenlerden idari soruşturma geçiren ve emekliye ayrılanlarla ilgili soru önergesi verdi. MEB, CHP'li Gürer'in yanı sıra İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya'nın benzer konudaki soru önergeleri ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve  İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un 2'şer soru önergesine de aynı resmi yazı içerisinde yanıt verdi. 


5 vekilin 7 önergesine tek yanıt 


Başka bir deyişle MEB, 5 farklı milletvekilinin 7 farklı soru önergesine tek bir resmi yanıt vererek aynı verileri paylaşmış oldu. MEB'in resmi yanıtında milletvekillerinin isimleri tek tek sıralandıktan sonra ilgili sorularla ilgili bakanlığın yanıtlarına yer verildi.

İlgili Haber: