Gündem
Eğitim
Kamu Haberleri
Sendikalar
Yazarlar
Köşe Yazıları
İletişim
  Erdoğan' dan, dini eğitimi savunan İsmailağa cemaatini ziyaret

Erdoğan' dan, dini eğitimi savunan İsmailağa cemaatini ziyaret

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Başkanı Tayyip Erdoğan, çocuklara yönelik dini eğitimleri ile gündemde olan  İsmailağa cemaatini ziyaret etti.

Dikkat çeken ziyarette İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ve halefi olarak gösterilen Hasan Kılıç hazır bulundu. Dini eğitim anlayışla yaptığı etkinliklerle sürekli gündemde olan cemaati, daha önce de 23 Haziran 2019'da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bir aydan kısa bir süre kala, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı Binali Yıldırım Cemaati ziyaret etmiş ve o ziyaret de tartışma konusu olmuştu.  

Din eğitimi Türkiye' de yaygınlaştırma

Cemaatin İstanbul ve Türkiye genelinde yaygın bir etkinlik alanları var. Cemaatin sitesinde kendileri için şunlar yazılıyor. 

"İsmailağa Cemaati'nin faaliyetleri genel olarak ilmî-dinî ve sosyal hizmetler alanında yoğunlaşmaktadır. Aşevi hizmetleri, aynî ve nakdî yardım organizasyonları, tekâmül ve ihtisâs medreseleri, fıkıh kurulu ve dînî meseleleri danışma hattı, emri bil maruf ve ziyaret ekibi, halka açık medrese, kütüphane hizmetleri ve yaz Kur'ân kursları, başlıca faaliyet ve hizmet alanlarımızı oluşturmaktadır."

Günümüzde bu yapılanma bünyesinde bugün özel okullar, medreseler, Kur'an kursları ve medya organları gibi çeşitli kurumlar bulunuyor.

Cemaat içinde eğitimin "Arapça ve Hafızlık Talebeleri", "Tekamül Medreseleri" ve "İhtisas Medreseleri" olmak üzere üç aşamalı olarak gerçekleştiriliyor.

Cemaatin farklı merkezlerinde halka açık çeşitli dini eğitimler veriliyor. Bir fetva hattı çağrı merkezi ile de telefon üzerinden soruları yanıtlıyorlar.


Mektepli Gazeteİlgili Haber: