Eğitim gündeminde bu hafta öne çıkanlar

1. Ortaöğretim tasarısına Eğitim Sen’den tepki

,
Bakan Selçuk tarafından açıklanan Ortaöğretim Tasarımı tepkileri de beraberinde getirdi. Eğitim Sen, konuyu detaylarıyla açıklayan bir bildiri yayınladı. “Ortaöğretim Tasarımı ile ne amaçlanmaktadır?” başlığını taşıyan açıklamada, tasarının eğitimdeki ihtiyaçları karşılamadığı belirtildi.

2. Yeni sistemde kaç öğretmen açıkta kalacak!

Bakan Selçuk’un açıkladığı liselerde yeni sistemin binlerce öğretmeni açıkta bırakma tehlikesi var.90 lı yıllarda uygulanan kredili sisteme geçiş sezinleniyor. Hazırlık aşaması doğru değerlendirilmez ise yine bir hezimet yaşanacak. Yaklaşık 67 bin 379 öğretmen norm dışına çıkabilir.

3. Öğretmen şiddet gördü, herkes tepkili

Çankırı’da H.A., oğluna şiddet uyguladığını iddia ettiği öğretmen M.S.’yi sınıftan çağırıp, okulun koridorunda darbetti. Olay, öğle saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan İsmet İnönü Ortaokulu’nda meydana geldi. H.A., öğretmeni M.S.’nin, oğluna şiddet uyguladığı iddiası üzerine okula gitti. H.A., okul binasına girerek, ders sırasında sınıfın kapısını açıp, öğretmen M.S.’yi konuşmak için dışarıya çağırdı. H.A., sınıftan çıkar çıkmaz okulun koridorunda M.S.’ye saldırdı.