Çocuklarının okuması için her gün 6 kilometre yol yürüyor

Muş’ta taşımalı ve taşımasız eğitim gören çocukları için her gün 6 kilometre yol yürüyen fedakar baba Yakup Engin, onları kar, tipi ve soğuktan korumak için çadırdan kulübe yaptı.

Muş’un Mercimekkale köyüne yaklaşık 3 kilometre mesafede ikamet eden Engin ailesi, çocuklarının eğitimlerini tamamlaması için büyük fedakarlık gösteriyor. Sabahın erken saatlerinde Muş-Varto karayoluna ulaşabilmek için belli bir mesafe karda yürüyen Yakup Engin ve çocukları, burada taşımalı eğitim servisini bekliyor. Çocuklarını soğuk havadan korumak için yol kenarına çadırdan kulübe yapan baba Yakup Engin, üşümemeleri için de tenekede ateş yakarak ısınmalarını sağlıyor.

Yakup Engin’in taşımalı eğitimden faydalanan oğlu 5. sınıf öğrencisi Ömer Engin, babasının her sabah kendileri için ateş yaktığını belirterek, “5. sınıfa gidiyorum. Muş merkez Yeşilova İmam Hatip Ortaokulunda okuyorum. Babam her gün bizi buraya getiriyor ve ateş yakıyor. Kendisi bize büyük fedakarlık gösteriyor. Babamız, üşümememiz için kulübe yaptı. Burada her gün servisi bekliyoruz” dedi.