‘Çocuklar ölmesin’ diyen öğretmen tekrar tutuklandı

Bağlandığı tv programında “çocuklar ölmesin” diyen ve ardından 1 yıl 3 ay hapse atılan ve sonradan tahliye edilen Öğretmen Ayşe ÇELİK yeniden tutuklandı.

Geçen yıl bebeği 6 aylıkken bebeğiyle hapse atılan Öğretmen Ayşe ÇELİK, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda da bulunmuştu. Anayasa Mahkemesi tedbir kararını  ret etti. Esasa ilişkin ise bir karar vermedi. Diyarbakır İnfaz Hakimliği’ nin altı aylık erteleme talebini kabul etmesinin ardından tahliye edilen Ayşe öğretmen, erteleme süresinin dolmasının ardından Diyarbakır Adliyesi’ne gitti. Çelik, adliyede işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklanarak hapishaneye götürüldü.

Cumhuriyet’te konuşan Öğretmen Ayşe Çelik, “Bebeğimi anneme emanet ettim.Kendimi çok kötü hissediyorum. Bebeğim rahatsız… Cezaevi koşulları onun için uygun değil. Duygularımın tarifi imkânsız. Çok üzgünüm. Yargıya olan inancımı kaybetmedim, yaşadığım bu hukuksuzluğun ortadan kaldırılacağına inanıyorum. Bir anne ile bebeğinin ayrılmasına izin vermeyeceklerini düşünüyorum” dedi.