Bu matematik profesörünün dersine bebekle gelinebiliyor

Haberin fotoğrafı belki bize farklı bir eğitim bakışı verebilir. Matematik profesörü Nathan Alexzander, bakıcı bulamadığı için baba Wayne Hayer’ ın bebeğiyle derse girmesine izin verdi.  Derste öğrenci arkadaşlarından ve öğretmeninden destek alan Hayer, ders ortamında bir bebeği katarak eğitim için farklı bir deneyimi de arkadaşlarına sağlamış oldu.

Profesör Alexzander derste bebeği kendi tutarak Wayne’nin  not almasına yardımcı oldu.  Sınıfın diğer öğrencilerinden biri olan Nick Vaughn, olayı sosyal medyada şu şekilde anlatıyor “Öğrenci arkadaşlarımdan biri sınıfa kollarında çocuğuyla birlikte girerken profesöre hızlıca bir bebek bakıcısı bulamadığını ve ona bakacak başka kimsesi olmadığını açıkladı. Profesör, “Sorun değil, hatta onu kucağımda ben tutacağım ki sen de derste daha iyi not alabilesin”.

Egitimpedia’ nın haberine göre; Profesör Alexzander, bir saatten fazla bir süre boyunca küçük Assata’yı sallayarak, pışpışlayarak ve en sonunda farkına bile varmadan uyumasını sağlayarak kucağında taşıdı. “Uyumaya başladığında sınıfa dönüp, ‘Sanırım şu anda oldukça sıkıcıyım,’ dedim.” diye anlatıyor Alexzander. Dersin ardından Alexzander’in öğrencilerinden bazıları bu sevimli hikayeyi sosyal medyada paylaşmaya başladı.