Öğrenciler
Öğretmenler
Yazarlar
Üniversiteler
Sınavlar
Kamu Haberleri
Bilim ve Teknoloji
İletişim
Künye
  Memur Sen Genel Başkanı ne kadar maaş alıyor?

Memur Sen Genel Başkanı ne kadar maaş alıyor?

Türk-İş başkanı Ergün Atalay’ın kamu çalışanlarına yapılacak maaş için hükümetle oturduğu pazarlık masasında, mikrofon kazasına uğramasıyla sendikaların ve konfederasyonların işlevi ve yöneticilerinin maaşları konuşulmaya/tartışılmaya başlandı.

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan sosyal medya hesabından maaş bordrosunu yayımlayarak tartışmayı farklı bir zemine taşıdı. Eğitim Sen Genel Başkanının paylaşımını, Eğitim İş Genel Başkanı takip etti. Konfederasyon olarak KESK ve Birleşik Kamu İş genel başkanları da maaşlarını açıklayarak kamuoyuna duyurdu.

Eğitim Sen ve Eğitim İş Genel Başkanlarının maaş bordroları…


 
 
Görüldüğü kadarı ile bu sendika ve konfederasyon başkanları öğretmenlikte ne kazanıyorlarsa sendika başkanlığında da aynı ücreti alıyorlar. 
Ancak tüm çağrılara rağmen diğer sendika ya da konfederasyon başkanlarından ses çıkmadı. 
Özellikle Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve yönetim kurulunun ne kadar maaş aldığı bir sır olarak kaldı. Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen genel başkanının 26 bin lira maaş aldığı, 700-800 bin liralık araca bindiği yazılıp çizildi.

Memur Sen genel başkanı sayın Ali Yalçın daha fazla beklemeden kendisinin ve yönetim kurulunun ne kadar maaş aldığını açıklamalıdır. Memura için yüzde 3-5 zam oranlarına imza atan BAŞGAN kendisine ne kadar zam yapmıştır?

Emekçinin hakkını korurken ne kadar zor! şartlarda yaşadıkları ve çalıştıkları ortaya çıkmalıdır.
Elbette vahşi kapitalizmin emekçinin üzerine bu denli çöreklenmeye çalıştığı ülkelerde sendikacılık da zor iş. Ve sendika-konfederasyon başkanları hak ettikleri kadar maaş almalı. Ancak memurun, işçinin ekmeğe muhtaç olduğu ortamda 15-20 bin lira, belki daha fazla maaş alan başkanların varlığı kamuoyunun vicdanını rahatsız ediyor ve etmeye devam edecek. Doğru olan yöntem şu olmalı, sendikalara ve konfederasyonlara seçilen kişiler eski görevlerinde ne kadar ücret alıyorlarsa sendikalarında da o kadar ücret almalılar.