Öğrenciler
Öğretmenler
Yazarlar
Üniversiteler
Sınavlar
Kamu Haberleri
Bilim ve Teknoloji
İletişim
Künye
  Devlet kurumunun resmi sitesinde Eğitim Bir-Sen propagandası!

Devlet kurumunun resmi sitesinde Eğitim Bir-Sen propagandası!

Devletin tarafsız olması gereken yönetici ve kurumlarının iktidara yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir-Sen ile ilişkisi yurdun farklı yerlerinden gelen haberlerle su yüzüne çıkmaya devam ediyor.


Osmaniye ili Sumbas ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü, kurumun resmi sitesinde Eğitim Bir Sen'in delege seçimlerini paylaştı. Seçim sonuçlarını da kurumun sitesinden haber yapan müdüre Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi. Kandemir mesajında şu ifadelere yere verdi:

 "Sayın her kimsen kurum müdürü müsün yoksa sendika ilçe başkanı mısın karar ver ama nerede sizden devlet adamlığı, Hata bizde sizden bunu beklemek. Devlete sadakat sıfır. Adam olan yayınladığı şeyi silmez. Ama biz yayınlayalım sildiklerini. Silince işlediğin suç ortadan kalkmıyor. Adamsan o kurumun müdürlüğünden istifa et sonra sendikana bir site kur oradan yayın yap. "


 Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir 


Sumbaş Halk Eğitim Merkezi'nin resmi sitesinden yapılan skandal paylaşımlar şöyle:


Ahmet Kandemir'in açıklamasının tamamı şöyle:
"Sadakat göstereceği tek yer DEVLET, minnet duyacağı ve hizmet edeceği tek zümre aziz TÜRK MİLLETİ olması gereken kurum müdürleri kendilerine emanet edilen kurumları babaların çiftliği gibi kullanmaktadırlar.

Bunun bir örneği ilimiz Sumbas ilçesi Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşmiştir. Sumbas EBS İlçe Başkanı hem de Sumbas Halk Eğitim Merkezi Müdürü kurumun resmi internet sitesini Sumbas EBS’nin hizmetine sunmuştur. Sendikal duyuruları bu siteden yapmaktadır. Aday olduğu Sumbas EBS İlçe Başkanlığı seçimi adaylık listesini ve yönetim kurulu adaylarını resmi kurumun sitesinden yayınlamıştır. Sayın müdür sen o kurumda Sumbas Halk Eğitiminden sorumlusun Sumbas halkı için hangi eğitimleri yapıyor hangilerini planlıyorsun bunlardan haber ver kamuoyuna, kurumun resmi internet sitesi bunun için var.

Ayrıca kurumda hangi rolü üsteleniyorsun ona bir karar ver, kurum müdürü müsün, sendika başkanımısın karar ver? Resmi kurumun internet sitesinde sendikal duyuruları paylaşırken kurum müdürü olarak mı paylaştın sendika başkanı olarak mı paylaştın yoksa sendika başkanı olarak kurum müdürüne talimat mı verdin, sonra karşıya geçip emredersin başkanım mı dedin, sonra o mu sitede yayınladı bunları, vallahi bravo kendisiyle tavla oynayan adam gibisin maşallah. Karar versen iyi olur devletin memuru musun yoksa sendikanın memuru musun, iksi birden olamazsın bunu da bilmiyorum deme ne olur.

Ama nerede sizden Devlete sadakat, millete hizmet, devlet adamlığı beklemek, hata bizde sizden bunları bekliyoruz. MEB internet siteleri yönergesinden, MEB etik sözleşmesinden haberin yok, devlet adabından, mevzuattan, kanundan haberin yok. Ama yine de teşekkür ediyoruz bizi hiçbir zaman şaşırtmıyorsunuz.

Ama sayın müdürüm adam olan yayınladığı internetteki sendikal duyuruları silmez 2018 yılında da sendikal yayın yapmışsın bak biz unutma diye aşağıda sildiklerini yayınlıyoruz Silince işlediğin suç ortadan kalkmıyor. Adamsan o kurumun müdürlüğünden istifa et sonra sendikana bir site kur oradan yayın yap"