1071 imzacı içinde adı geçen öğretim üyesi onayım yok demişti ve…

1071 imzacı içinde adı geçen öğretim üyesi onayım yok demişti  ve Dr. Anıl Özgüç üniversitesinden ayrıldı. ‘1071 imzalı’ karşı bildiride adı vardı, “Onayım yok, istifa edeceğim” demişti.

Dr. Anıl Özgüç sosyal medya hesabında”Takipçim yok,lütfen yayar mısınız? İçeriğine ve dayatılma usulüne katılmanın mümkün olmadığı bir bildiride imzam yer almıştır. Sorumlularının bu ihlali düzeltmesini bekliyorum.”

Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz” başlığını taşıyan bildirinin 1071 imzacısı arasında ismi gözüken ancak böyle bir metni onaylamadığını belirterek istifa edeceğini duyuran Dr. Anıl Özgüç, İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki görevinden ayrıldı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Görev yaptığım üniversiteden 01 Ağustos tarihinde ayrıldım. Destekleriniz için, bana bir sayıdan, bir “kelle” den ibaret olmadığımı hatırlattığınız için teşekkür ederim.” dedi.

Daha önce “”Özgüç, kesinlikle buna onayı olmadığını, Üniversite yönetiminin, “Teknik bir hata olmuştur, inceliyoruz” şeklinde bir açıklama yaptığını ancak bunu ‘samimi bulmadığını,” yine sosyal medya hesabından paylaşmıştı.